Przedszkole w Stawigudzie Zespół Szkolno - Przedszkolny w Stawigudzie
przedszkolestawiguda

Przedszkole w Stawigudzie

Nie wszystkie kwiaty dojrzewają razem, każdy ma czas swoją i porę. Niech to dla Ciebie będzie drogowskazem: Nie wszystkie kwiaty dojrzewają razem”.

Dobrowolska Janina

Przedszkole w Stawigudzie wychowanie i naukę opiera na zdobywaniu szczytów każdego dziecka  w swoim czasie. Każde przedszkolak jest dla nas ważny. Zajęcia kreujemy tak aby nasi absolwenci posiadali wartości takie jak:

Twórczość- dziecko wyzwoli swoją ekspresję w pracach artystycznych; odbiera twórczość innych i potrafi ja odczuwać, zinterpretować i rozwijać, jest oryginalny w swoich działaniach.

Doskonałość– dąży do rozwijania swoich umiejętności i sprawności, jest poszukujący i twórczy. Szczęście – praca daje mu radość i satysfakcję, tworzy z pasją i zapałem.

Odwaga – swoje prace prezentuje w sposób jasny i pewny; nie boi się sięgać po nowe wyzwania; pokonuje trudności i wyciąga z nich wnioski.

Wytrwałość – podjęte działania doprowadza do końca, jest wytrwały w swoich postanowieniach.

Piękno- dziecko dostrzega wartości w sztuce ( literatura, plastyka, muzyka, taniec ) i w sporcie; opisuje i przeżywa wartości tkwiące w przyrodzie i technice.